Odnaleziony przez hajnowskich policjantów - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleziony przez hajnowskich policjantów

Data publikacji 03.03.2017

Hajnowscy policjanci odnaleźli zaginionego chorującego 71-latka. Na szczęście dzięki szybkim i sprawnym poszukiwaniom starszego mężczyzny nic mu się nie stało.

Wczoraj, przed godziną 15.00, dyżurny hajnowskiej Policji został powiadomiony przez zaniepokojoną mieszkankę jednej z miejscowości w gminie Białowieża położonej obok lasu o zaginięciu jej 71-letniego mającego problemy z pamięcią męża. Z relacji kobiety wynikało, że około godziny 13.00 wyszedł on z domu i do tej pory nie powrócił. Zdenerwowana żona szukała męża na własną rękę, jednak gdy nie dało to rezultatu zdecydowała się powiadomić Policję. Natychmiast po jej zgłoszeniu rozpoczęły się policyjne poszukiwania 71-latka. Dyżurny jednostki szybko o całej sytuacji poinformował pełniące służbę patrole, podając od razu rysopis zaginionego. Do poszukiwań mężczyzny włączyli się również funkcjonariusze Straży Granicznej oraz przewodnik z psem służbowym. Już po niespełna dwóch godzinach pies doprowadził mundurowych do znajdującego się w lesie 71-latka. Mężczyzna był zdezorientowany i nie wiedział, gdzie się znajduje. Na szczęście dzięki szybkim i sprawnym poszukiwaniom cały i zdrowy został odwieziony przez policjantów do domu i przekazany pod opiekę żonie.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl