Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 3 kierujących, którzy w terenie zbudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/ h - potwierdzenie zagrożenia z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Data publikacji 03.04.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa i przynosi zamierzone efekty. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w ramach realizacji zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa ujawnili w jednym ze wskazanych na mapie miejsc trzech kierujących, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze drogówki z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w ramach realizacji zgłoszeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa kontrolowali prędkość pojazdów na drodze wojewódzkiej 685, w terenie zabudowanym (w rejonie Dubicz Cerkiewnych), w jednym z miejsc, które lokalni mieszkańcy wskazali jako zagrożenie w ruchu drogowym. W minioną niedzielę, około godz. 11.00 zatrzymali tam do kontroli 53–letniego kierowcę toyoty, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h. Z kolei w poniedziałek, w ramach kontynuacji działań we wskazanym przez mieszkańców miejscu zagrożonym, ujawnili dwóch innych kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną w tym miejscu prędkość o ponad 50 km. Najpierw, tuż po godz. 12.00 zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który kierował skodą felicją. Auto jechało z prędkością 122 km/h, a następnie 33-letniego kierującego audi, który w tym samym miejscu przekroczył prędkość o 52 km/h. Dwóch z nich, za popełnione wykroczenie zostało ukaranych mandatami karnymi w wysokości 500 i 400 zł oraz 10 punktami karnymi. Zatrzymano im również prawa jazdy, które następnie  zostały przesłane do organu wydającego uprawnienia do kierowania, z wnioskiem o zatrzymanie na okres 3 miesięcy. Natomiast kierujący audi, jak się okazało nie miał prawa jazdy, wobec niego zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.    

Hajnowscy policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do przepisów drogowych. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do tragicznych w skutkach wydarzeń na drodze.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel