Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu hajnowskiego - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierowcy na drogach powiatu hajnowskiego

Data publikacji 18.04.2017

Hajnowscy policjanci podczas świątecznego długiego weekendu zatrzymali 4 kierowców „na podwójnym gazie”. Niechlubny rekordzista w tym gronie miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, pozostali powyżej 2. Teraz nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie będą tłumaczyć się przed sądem.

Podczas minionego długiego świątecznego weekendu hajnowscy policjanci zatrzymali na drogach powiatu hajnowskiego 4 nietrzeźwych kierowców. Trzech z nich ujawnili w trakcie kontroli drogowej funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego już w sobotę przed Wielkanocą. Pierwszy z nich, zatrzymany do kontroli drogowej w rejonie miejscowości Odrynki, 34-letni kierujący samochodem m-ki Opel wsiadł za kółko mając około 2,3 promile alkoholu w organizmie, na dodatek okazało się, że mężczyzna ma orzeczony przez Sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, Podobną wartość alkoholu w organizmie miał 52-letni mieszkaniec Hajnówki, kierujący samochodem m-ki KIA w miejscowości Narewka, mężczyzna ten również nie posiadał uprawnień do kierowania. Trzeci nietrzeźwy kierujący zatrzymany do kontroli drogowej w sobotę, w miejscowości Podlewkowie, to 27-letni  mieszkaniec gminy Narew, który kierował motorowerem, mając ponad 2 promile alokoholu w organizmie. Niechlubnym rekordzistą okazał się 60-letni mieszkaniec gminy Narewka, który w niedzielę wielkanocną, około godz. 18.00 w miejscowości Nowosady na drodze wojewódzkiej 685 kierował samochodem m-ki Opel mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy.  Teraz za swoje czyny mężczyźni odpowiedzą przed sądem.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce – asp. szt. Irena Kuptel

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl