Policjanci pomogli 5-letniemu dziecku - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 5-letniemu dziecku

Data publikacji 04.08.2017

Dzięki odpowiedzialnemu podejściu postronnej osoby i sprawnym działaniom policjantów, zagubiony 5-latek cały i zdrowy trafił do babci.

Wczoraj, około godziny 16 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce został zaalarmowany przez pracownicę jednego z marketów, że po sklepie biega małe dziecko, które jest samo, bez żadnego opiekuna. Zgłaszający określił wiek dziecka na około 5 lat. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce. Z chłopcem nie można było nawiązać kontaktu słownego, gdyż dziecko porozumiewało się w nieznanym języku.  Po około godzinie intensywnych działań mundurowi ustalili i odnaleźli babcię malucha. Tłumaczyła, że dziecko jest bardzo żywe i energiczne i czasem trudno jej za nim nadążyć, wystarczyła chwila nieuwagi aby dziecko zniknęło je z oczu. Okazało się, że rodzice dziecka przebywają teraz za granicą i to ona sprawuje opiekę nad dzieckiem. Dzięki wzorowej obywatelskiej postawie pracownicy sklepu i intensywnym działaniom hajnowskich policjantów dziecko całe i zdrowe wróciło do babci. Kobieta obiecała, że dołoży wszelkich starań, aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła. 

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl