Przedszkolaki z wizytą u hajnowskich policjantów - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedszkolaki z wizytą u hajnowskich policjantów

Data publikacji 20.09.2017

Dzieci z Przedszkola nr 5 w Hajnówce odwiedziły hajnowskich policjantów. Maluchy zwiedzały budynek komendy oraz wysłuchały informacji o podstawowych zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze.

Dzisiaj hajnowskich policjantów odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 5 w Hajnówce. Przedszkolaki zobaczyły pomieszczenia, w których funkcjonariusze oraz pracownicy policji wykonują swoje codzienne obowiązki i dowiedziały się na czym polega praca poszczególnych funkcjonariuszy. Podczas wizyty, mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym,   zwracając uwagę zebranym jak ważne jest, aby codziennie nosić na sobie elementy odblaskowe. W trakcie spotkania policjanci przypomnieli małym gościom również o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię. Dzieci miały również okazję zobaczyć z bliska radiowozy wykorzystywane na co dzień w służbie przez funkcjonariuszy ruchu drogowego. Najwięcej radości maluchom sprawiło to, że mogły usiąść za kierownicą radiowozu i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Celem takich spotkań jest między innymi kreowanie wśród najmłodszych świadomości, że policjant, to przyjaciel każdego dziecka i pomoże w sytuacji kryzysowej.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.hajnowka.policja.gov.pl

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel