Z „Autochodzikiem” u przedszkolaków - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z „Autochodzikiem” u przedszkolaków

Data publikacji 05.10.2017

Hajnowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo dzieci kontynuują działania „Bezpieczna droga do szkoły”. W trakcie spotkań z najmłodszymi przekazują im wiedzę na temat bezpiecznych zachowań w codziennym życiu.

Dzisiaj policjanci oraz pracownicy z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce odwiedzili dzieci w Przedszkolu nr 2 w Hajnówce. Funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpiecznych zachowaniach w codziennym życiu. Zwracali dzieciom uwagę zwłaszcza na prawidłowe poruszanie się po drodze i uczyli jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nich, aby unikać niebezpieczeństw. Doskonałą pomocą dydaktyczną, z której korzystają policjanci w czasie zajęć jest „Autochodzik”. Pozwala on uczyć prawidłowych zachowań na drodze poprzez zabawę, a dzieci chętnie korzystają z elementów tego zestawu. Został on sfinansowany w ramach projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Wykorzystany w zajęciach zestaw wzbudza wielki entuzjazm wśród  uczestniczących w zajęciach, a jednocześnie poprzez zabawę uczy jak stać się bezpiecznym użytkownikiem dróg.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce – asp. szt. Irena Kuptel

 

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl