W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych

Data publikacji 12.10.2017

Hajnowscy policjanci i pracownicy prowadza działania na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi w szkołach i przedszkolach prowadzą prelekcje na temat bezpiecznych zachowań, zarówno w czasie poruszania się po drogach, jak również w codziennych sytuacjach.

W ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły” hajnowscy policjanci od początku września prowadzą spotkania z przedszkolakami i dziećmi z klas I – III na terenie całego powiatu hajnowskiego. W ciągu ostatnich dni odwiedzili przedszkolaków oraz uczniów klas I – III Zespołu Szkół w Dubinach, Czeremsze, Kleszczelach oraz Czyżach.  Podczas swoich wizyt funkcjonariusze wykorzystują zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze. Został on sfinansowany w ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko – Polskim Programem Współpracy. Zajęcia z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego są  również dobrą okazją do przypomnienia o obowiązku noszenia elementów odblaskowych podczas poruszania się po drodze, po zmierzchu, poza terenem zabudowanym. Dlatego też na koniec wszystkie dzieci otrzymały od policjantów odblaski. W trakcie zajęć przypomniano dzieciom również numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Dzieci wykazały się dużym zaangażowaniem w trakcie zajęć. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania, dzieląc się posiadaną wiedzą.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce st. asp. Irena Kuptel

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl