18 i 27-latek zatrzymani za rozbój - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

18 i 27-latek zatrzymani za rozbój

Data publikacji 27.12.2017

Hajnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 18 i 27 lat podejrzewanych o dokonanie rozboju, do którego doszło wczoraj wieczorem w Hajnówce. Mężczyźni zaczepili na ulicy, a następnie pobili 29-latka, zabierając mu portfel oraz telefon komórkowy Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, teraz ich dalszym losem zajmie się sąd. Mężczyznom grozi kara do 12 lat więzienia.

Wczoraj, około godz. 19.00, dyżurny hajnowskiej komendy Policji został zaalarmowany, że przy ulicy Piłsudskiego doszło do rozboju. Na miejscu natychmiast pojawili się mundurowi.  Z relacji zawiadamiającego 29-latka wynikało, że idąc ulicą został zaczepiony przez dwóch młodych mężczyzn, a gdy nie zareagował i oddalił się od nich, osoby te dogoniły go i powaliły na ziemię. Następnie sprawcy kopali mężczyznę po całym ciele oraz dusili za szyję grożąc nożem. Gdy pokrzywdzony już nie był w stanie się bronić, napastnicy przeszukali kieszenie spodni, skąd zabrali portfel oraz telefon komórkowy. 29-latek ze złamanym nosem, wybitymi dwoma zębami i ogólnymi potłuczeniami ciała trafił do szpitala. W wyniku intensywnych działań hajnowskich policjantów, obaj sprawcy w wieku 27 i 18 lat jeszcze tego samego wieczora znaleźli się w policyjnym areszcie. Okazało się, że są mieszkańcami Hajnówki Szybko wyszło także na jaw, że młodszy z napastników był na przepustce z zakładu poprawczego, gdzie trafił za pobicie. Dziś mężczyźni usłyszą zarzuty, za które odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 12 lat pozbawienia wolności.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – www.hajnowka.policja.gov.pl