Harcerze odwiedzili hajnowskich policjantów - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Harcerze odwiedzili hajnowskich policjantów

Data publikacji 31.01.2018

Harcerze z Czeremchy i Milejczyc odwiedzili hajnowskich policjantów. Goście zwiedzali budynek komendy, oglądali służbowe pojazdy oraz wysłuchali prelekcji o bezpieczeństwie.

Wczoraj hajnowskich policjantów odwiedzili harcerze ze 104 Wielopoziomowej Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Buki” z Czeremchy i Milejczyc, spędzający ferie na półkoloniach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Czeremsze.  Dzieci zwiedzały budynek komendy, oglądały służbowe pojazdy oraz dowiedziały się na czym polega praca poszczególnych funkcjonariuszy. Podczas wizyty, w ramach działań „Bezpieczne ferie”, mundurowi rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz radzili jak unikać niebezpieczeństw mogących wystąpić w czasie ferii. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przypomnieli między innymi podstawowe przepisy obowiązujące w ruchu drogowym, szczególnie jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię oraz jak bezpiecznie zachować się w jej pobliżu. Poruszono również tematykę bezpiecznego podróżowania samochodem i bezpieczeństwa w domu, w szczególności pod nieobecność rodziców. Następnie dzieci otrzymały od mundurowych elementy odblaskowe.

 * wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.hajnowka.policja.gov.pl