Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce ma nowego Komendanta - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Komenda Powiatowa Policji w Hajnówce ma nowego Komendanta

Data publikacji 23.02.2018

W Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce powitano nadkomisarza Bartosza Lorenc, który od dziś stanął na czele hajnowskiej jednostki, natomiast pożegnano dotychczasowego Komendanta Powiatowego w Hajnówce nadkomisarza Tomasz Haraburdę. Uroczystość odbyła się w obecności I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektora Jacka Kumpiałowkiego.

Dziś, w Komendzie Powiatowej Policji w Hajnówce odbyła się uroczystość objęcia stanowiska przez nowego Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce. I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektor Jacek Kumpiałowski  wręczył nadkomisarzowi Bartoszowi Lorenc rozkaz o powołaniu go na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce. W trakcie uroczystości pożegnano natomiast dotychczas pełniącego funkcję komendanta nadkomisarza Tomasza Haraburdę. Przez ostatnie 13 miesięcy kierował on hajnowską jednostką. Zarówno nowo powołanemu, jak i odchodzącemu  komendantowi wszyscy uczestniczący w uroczystości,  na czele z I Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku podinspektorem Jackiem Kumpiałowskim, życzyli powodzenia oraz dalszych sukcesów zawodowych.

Nowy Komendant Powiatowy Policji w Hajnówce rozpoczął służbę w 2001 roku  w Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej w Komendzie Miejskiej Policji w Białymstoku. W latach 2007 – 2016 zajmował on stanowisko eksperta w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Od 2016 roku nadkomisarz Bartosz Lorenc kierował Komendą Powiatową Policji w Mońkach. Nowy szef hajnowskiej Policji ukończył pedagogikę na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Jest żonaty, ma dwoje dzieci. Interesuje się muzyką, sportem oraz historią.