Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PIJANY KIERUJĄCY ZATRZYMANY DZIĘKI WSPÓŁPRACY HAJNOWSKICH I BIELSKICH POLICJANTÓW

Data publikacji 10.04.2018

Dzięki sprawnemu współdziałaniu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Hajnówce oraz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Bielsku Podlaskim zatrzymali w sobotę nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. 79-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim w sobotę około godziny 15.00 otrzymał informację o nietrzeźwym kierowcy samochodu osobowego. Według zgłoszenia przekazanego przez obywatela, kierujący jechał trasą Bielsk Podlaski – Klejniki. Następnie Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim powiadomił o tym zdarzeniu Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce.

We wskazany rejon natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce oraz od strony Bielska Podlaskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KPP Bielsk Podlaski. W wyniku pościgu mundurowi z WRD KPP Hajnówka na wysokości miejscowości Leszczyny zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd. Od mężczyzny było czuć silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości
79-latka wykazało, że miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Teraz jego losem zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 79-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują również do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.