PROMOCJA KMZB NA „DNIACH STRAŻAKA” - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

PROMOCJA KMZB NA „DNIACH STRAŻAKA”

Data publikacji 21.05.2018

W minioną sobotę podczas obchodów „Dnia Strażaka” przed Urzędem Miasta w Hajnówce w rozstawionym punkcie informacyjnym Policji, odbyła się promocja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną sobotę dzielnicowa rewiru dzielnicowych i pracownik Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przed Urzędem Miasta, w czasie obchodzonych przez Państwową Straż Pożarną „Dni Strażaka” mieli okazję promowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Głównym celem promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa było przybliżenie miejscowej społeczności tego interaktywnego narzędzia i wpływu, jakie ma, na zwiększenie poprawy bezpieczeństwa. Osoby zainteresowane mogły również porozmawiać z policjantką o bezpieczeństwie w swoim miejscu zamieszkania. KMZB jest narzędziem, które służy do komunikacji pomiędzy mieszkańcami a Policją należy je traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym. Świadczy o tym chociażby liczba zgłoszeń, których od początku roku na terenie powiatu hajnowskiego zostało wysłanych ponad 5000. Najwięcej zgłoszeń dotyczyło spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych i przekraczania dozwolonej prędkości.

Ponadto pracownicy Policji omawiali z mieszkańcami zalety płynące z wykonywania zawodu Policjanta. Informowali o  możliwościach podjęcia służby w Policji, zasadach naboru oraz wymaganiach stawianych przed przyszłymi funkcjonariuszami.