Sprawcy seryjnych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem zatrzymani - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawcy seryjnych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem zatrzymani

Data publikacji 30.01.2019

Hajnowscy kryminalni przy współpracy z policjantami z bielskiej komendy ustalili łącznie sześciu podejrzanych, którzy na przełomie 2018/2019 roku dokonali serii kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wśród podejrzanych było trzech nieletnich. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przy współpracy z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim ustalili sześciu podejrzanych o serię kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, które miały miejsce na przełomie 2018/2019 roku. Wśród osób podejrzanych było trzech nieletnich. Jak ustalili mundurowi osoby te za swój cel obierały stodoły lub budynki gospodarcze na terenie powiatu hajnowskiego i bielskiego.

W siedmiu przypadkach mężczyźni wchodzili do niezamkniętych stodół, gdzie po odkręceniu korków paliwa w maszynach rolniczych ukradli około 300 litrów oleju napędowego. W kilku przypadkach w ręce złodziei wpadły też kosiarki spalinowe, sprężarka oraz inne drobne narzędzia.

Następnym razem wchodząc do budynków musieli pokonać zabezpieczenia. Dokonując włamania ukradli kosiarki spalinowe, podkaszarkę, przyczepkę jednoosiową, silnik elektryczny, akumulator oraz motocykl. Mundurowym udało się odzyskać  część utraconych przedmiotów. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Prokurator zastosował wobec jednego z dorosłych środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Losem nieletnich zajmie się Sąd Rodzinny.