Policjanci uratowali staruszkę przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali staruszkę przed wychłodzeniem

Data publikacji 07.02.2019

Hajnowscy policjanci po raz kolejny interweniowali wobec osoby narażonej na wychłodzenie organizmu. 96-letnia kobieta w nocy błąkała się po jednej z ulic Hajnówki. Pomimo niskich temperatur była ubrana tylko w piżamę i kapcie.

Hajnowscy policjanci, w minioną niedzielę,  otrzymali zgłoszenie, że na jednej z ulic Hajnówki błąka się starsza kobieta ubrana tylko w piżamę i kapcie. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce. 96-latka poruszała się o kuli i była lekko ubrana. Miała również problemy ze wskazaniem swojego miejsca zamieszkania. Nie potrafiła też wyjaśnić dlaczego wyszła z domu w środku nocy. Z uwagi na niskie temperatury panujące na zewnątrz jej życie było zagrożone. Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego we współpracy z dyżurnym ustalili miejsce zamieszkania seniorki gdzie zastali jej rodzinę. Jak się okazało nikt z domowników nie wiedział o tym, że kobieta wyszła w nocy z domu. Zgłoszenie na telefon alarmowy oraz szybka reakcja funkcjonariuszy, pozwoliła uratować przed wychłodzeniem kolejną osobę.

Apelujemy aby nikt z nas nie był obojętny na człowieka znajdującego się w niebezpieczeństwie. Zgłoszenia można przekazywać pod numer alarmowy 112. O miejscach przebywania osób bezdomnych można również powiadomić Policję poprzez skorzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Wystarczy wybrać ikonkę "BEZDOMNOŚĆ" i zaznaczyć to miejsce na mapie. Policjanci sprawdzają każde takie zgłoszenie, a w przypadku potwierdzenia, obejmują nadzorem w ramach działań "Nie bądźmy obojętni". 

Pamiętajmy, jeden telefon może uratować czyjeś życie!