Kolejny człowiek uratowany przed wychłodzeniem - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny człowiek uratowany przed wychłodzeniem

Data publikacji 11.02.2019

Hajnowscy policjanci uratowali mężczyznę narażonego na wychłodzenie organizmu. Bez butów i skąpo ubrany chodził po ulicach Hajnówki. Dzięki szybkiej interwencji policjantów mężczyzna bezpiecznie został przekazany załodze karetki pogotowia.

W miniony piątek w godzinach porannych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce na jednej z ulic, zauważyli mężczyznę bez butów i lekko ubranego. W związku z panującymi niskimi temperaturami mundurowi natychmiast podjęli czynności wobec tego mężczyzny. Od 36-latka była wyczuwalna woń alkoholu. Ponadto kontakt z nim był utrudniony i mundurowi nie mogli ustalić jego danych osobowych.  Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia i mężczyzna bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

To kolejny przypadek, gdy policjanci ratują życie osób narażonych na wychłodzenie. Pamiętajmy, że każdy z nas powinien reagować na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się. Dzwońmy pod numer 112.