STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

STRACIŁ PRAWO JAZDY ZA PRZEKROCZENIE PRĘDKOŚCI

Data publikacji 26.02.2019

Policjanci zatrzymali prawo jazdy 65 – latkowi, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 51 km/h. Kierowca został ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. Funkcjonariusze przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, w miniony czwartek, wyeliminowali z ruchu kolejnego „pirata drogowego”. Nieodpowiedzialnego kierowcę policjanci zatrzymali do kontroli w godzinach popołudniowych w miejscowości Dubicze Cerkiewne na ulicy Głównej. 65-letni kierowca toyoty jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna za przekroczenie dozwolonej prędkości, został ukarany mandatem karnym, a jego konto zasiliło 10 punktów karnych. 65-latek stracił prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Policjanci apelują o ostrożną i rozważną jazdę z prędkością dostosowaną do przepisów i warunków panujących na drodze. Nieodpowiedzialna jazda skutkować może utratą uprawnień do kierowania na 3 miesiące. Przypominamy również, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych.