Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie dla najmłodszych - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie dla najmłodszych

Data publikacji 01.03.2019

Hajnowscy policjanci i pracownicy komendy, cyklicznie prowadzą spotkania profilaktyczne na temat bezpieczeństwa. Ostatnio odwiedzili dzieci z przedszkola nr 5 w Hajnówce. Najmłodsi chętnie brali udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie.

Przedstawiciele Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce wraz z policjantami Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili spotkanie z dziećmi z przedszkola nr 5 na ulicy Reja w Hajnówce. Mundurowi zwracali uwagę na prawidłowe poruszanie się po drodze. Uczyli, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz zwracać uwagę na to, co dzieje się wokół nich, aby unikać niebezpieczeństw. Przypomnieli także najmłodszym, jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych.

W trakcie Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie najmłodsi mieli za zadanie ułożenie w prawidłowy sposób sygnalizacji świetlnej oraz pasów, które znajdują się na przejściu dla pieszych. Dzieci pokazywały, jak dużo wiedzą na temat zasad ruchu drogowego. Ponadto policjanci opowiedzieli o swojej pracy, a na zakończenie wręczyli uczestnikom odblaski.

  • chłopiec stoi z tarczą do zatrzymywania pojazdów, obok niego stoją Policjanci, dzieci z przedszkola siedzą i przyglądają się koledze
  • Dzieci z przedszkola układają  w formie papierowej sygnalizację świetlną
  • Policjanci wręczają przedszkolakom odblaski