Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość i straciło uprawnienia do kierowania

Data publikacji 01.04.2019

Policjanci z hajnowskiej drogówki w każdy weekend prowadzą działania „Prędkość”. W ramach tych działań w minioną niedzielę trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce w każdy weekend prowadzą działania „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierowców przestrzegania ograniczeń prędkości. W ramach tych działań w minioną niedziele aż trzech kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie prędkości  powyżej 50 km/n w obszarze zabudowanym  

Do pierwszego przypadku zatrzymania "pirata drogowego" doszło w południe w miejscowości Dubicze Cerkiewne. 42-letni kierowca BMW jechał z prędkością 105 km/h, przekraczając tym samym dozwoloną przepisami prędkość o 55 km/h.

Kolejnych nieodpowiedzialnych kierowców mundurowi zatrzymali w godzinach wieczornych w miejscowości Kleszczele. 62-letni kierowca skody przekroczył dozwoloną prędkości o 51 km/h, natomiast 39-letni kierowca opla o 54 km/h.   

Za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym kierowcom zatrzymane zostały uprawnienia do kierowania, a ich konta zasiliły punkty karne.

Policjanci przypominają, że to właśnie nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych.