Policjanci odnaleźli zagubionego grzybiarza - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zagubionego grzybiarza

Data publikacji 29.10.2019

59-letni grzybiarz z Hajnówki zgubił się wczoraj w kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Czerlonka. Mężczyzna stracił orientację i nie potrafił odnaleźć drogi powrotnej. Na pomoc zagubionemu ruszyli hajnowscy funkcjonariusze. Dzięki sprawnym i profesjonalnym działaniom mundurowych już po kilkudziesięciu minutach mężczyzna został odnaleziony i bezpiecznie trafił do domu.

Wczoraj po południu, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, otrzymał zgłoszenie o zagubieniu się w lesie 59-letniego mieszkańca Hajnówki. Z przekazanej informacji wynikało, że mężczyzna pochłonięty zbieraniem grzybów stracił orientację. Przez długi czas na własną rękę próbował odnaleźć drogę powrotną, niestety bezskutecznie. Na szczęście posiadał przy sobie telefon i wybrał numer alarmowy. Po chwili jednak stracił zasięg. Z uwagi na zapadający zmierzch oraz malejącą temperaturę policjanci z Hajnówki natychmiast przystąpili do działania.

 W kompleksie leśnym w rejonie miejscowości Czerlonka mundurowi wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej przeszukiwali tereny leśne. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań funkcjonariusze usłyszeli nawoływania zagubionego grzybiarza. Odnaleziony 59- latek był przestraszony i przemoczony.  Tym razem pomoc przyszła na czas i mężczyzna bezpiecznie trafił do domu.

Policjanci proszą i apelują!

W takich sytuacjach nie czekajmy do ostatniej chwili ze zgłoszeniem. Każda minuta jest ważna i bezcenna tak jak jest bezcenne jest nasze życie i zdrowie, a to właśnie o życie i zdrowie chodzi w takich przypadkach.