Hajnowscy policjanci pomogli starszej kobiecie - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Hajnowscy policjanci pomogli starszej kobiecie

Data publikacji 16.12.2019

Policjanci z hajnowskiej "drogówki" pomogli starszej kobiecie, która przewróciła się na chodniku i nie była w stanie sama wstać. 87-latka była zziębnięta oraz uskarżała się na ból ręki. Mundurowi zapewnili kobiecie pomoc medyczną aż do momentu przybycia załogi karetki pogotowia.

Policjanci z hajnowskiej "drogówki" błyskawicznie pomogli seniorce. Do zdarzenia doszło wczoraj, około 7.00, w rejonie jednej z hajnowskich ulic.  Funkcjonariusze zauważyli straszą kobietę, która przewróciła się na chodniku i nie była w stanie sama wstać. Seniorka była bez kurtki. Z kobietą był utrudniony kontakt. Była zziębnięta. 87-latka uskarżała się też na ból ręki. Mundurowi zapewnili starszej pani pomoc medyczną aż do momentu przybycia załogi karetki pogotowia. Przemarzniętą kobietę okryli również folią termiczną. Dzięki czujności i właściwej reakcji policjantów 87-latka bezpiecznie trafiła do szpitala.

Policja przypomina!

W okresie jesienno-zimowym, kiedy temperatury na zewnątrz spadają, policjanci zwracają się do wszystkich z apelem o to, aby nie byli obojętni na czyjąś krzywdę.

Jeśli widzisz osobę wymagającą pomocy, nie wahaj się i zadzwoń na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.