„Blokowisko” - działania hajnowskich funkcjonariuszy - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

„Blokowisko” - działania hajnowskich funkcjonariuszy

Data publikacji 13.01.2020

Hajnowscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego powiatu prowadzą intensywne działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa społeczeństwa. Z uwagi na to w miniony weekend, przeprowadzili na terenie miasta wzmożone działania prewencyjne pod nazwą "Blokowisko", których celem było ujawnianie i zatrzymanie sprawców przestępstw i wykroczeń społecznie najbardziej dokuczliwych.

W miniony piątek i sobotę, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne pod nazwą „Blokowisko”. Ich głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa mieszkańców oraz wyeliminowanie zjawisk o charakterze chuligańskim. Impulsem do podjętych działań były liczne, potwierdzone zgłoszenia pochodzące z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa dotyczące spożywania alkoholu na osiedlach Hajnówki. Policjanci, zarówno ci umundurowani jak i nieumundurowani, podczas trwania akcji patrolowali wyznaczone rejony. Reagowali na wszelkiego rodzaju zachowania niezgodne z prawem i legitymowali grupującą się młodzież. Podczas działań policjanci zwracali szczególną uwagę na osoby spożywające alkohol, a także zakłócające spokój i porządek publiczny. W czasie działań funkcjonariusze wylegitymowali 36 osób, skontrolowali również kilka bagaży. W tym czasie ujawnili 14 wykroczeń, za ich popełnienie 11 osób ukarali mandatami karnymi, natomiast wobec 3 zastosowali pouczenia. Ponadto policjanci ujawnili osobę poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości.

Doświadczenia hajnowskich policjantów wskazują, że doraźne akcje cechują się wysoką skutecznością i efektywnością. Ich miernikiem jest spadek zaistniałych zdarzeń, a tym samym eliminacja zagrożenia. Dlatego też akcje takie jak: "Blokowisko" mające na celu zapewnienie wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców będą przez policjantów kontynuowane.