ZATRZYMANI ZA WŁAMANIA I PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

ZATRZYMANI ZA WŁAMANIA I PRZESTĘPSTWA NARKOTYKOWE

Data publikacji 13.05.2020

Hajnowscy policjanci zatrzymali cztery osoby podejrzane w związku z kradzieżami, włamaniami i narkotykami. Wszyscy usłyszeli już zarzuty, a jeden z nich najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. O dalszym losie całej czwórki zadecyduje sąd.

W czwartek o północy, policjanci z „patrolówki” zauważyli audi, którego kierowca widząc radiowóz nagle skręcił w boczną ulicę. W trakcie kontroli szybko wyszło na jaw, co było powodem takiego zachowania kierowcy. 34-latek i jego 21-letnia pasażerka mieli przy sobie niewielkie ilości MDMA i amfetaminy. Kierowca został też zbadany na zawartość środków odurzających w organizmie. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że znajdował się on pod wpływem amfetaminy. Policjanci w trakcie szczegółowej kontroli pojazdu zabezpieczyli również skradzione elektronarzędzia. Mundurowi ustalili, że pochodziły one z kradzieży z włamaniem do piwnicy jednego z mieszkań w Bielsku Podlaskim. Do tego zdarzenia doszło w okresie od 5 do 7 maja. Właściciel oszacował straty na kwotę 1500 złotych. Intensywna praca śledczych pozwoliła zatrzymać jeszcze jednego mężczyznę mającego związek z tym włamaniem. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Bielska Podlaskiego.

Hajnowscy kryminalni ustalili również, że kierowca audi i jego pasażerka mają związek z innymi kradzieżami, do których doszło od 4 do 7 maja na terenie powiatu hajnowskiego. W jednym z takich zdarzeń łupem podejrzanych padły elektronarzędzia warte 5300 złotych. Do tej sprawy policjanci zatrzymali kolejnego podejrzanego. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec Hajnówki. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi zabezpieczyli także niewielkie ilości suszu, który po wstępnym badaniu narkotesterem okazał się marihuaną.

34-latek i 21-latka usłyszeli zarzuty: kradzieży, kradzieży w włamaniem oraz posiadania i udzielania narkotyków. Z kolei 21-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Natomiast 39-latek odpowie za kradzież i posiadanie nakrotyków.

Decyzją sądu, zatrzymany 34-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.