Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży - Aktualności - KPP Hajnówka

Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał sprawcę kradzieży

Data publikacji 22.05.2020

Policjant z Wydziału Kryminalnego hajnowskiej komendy w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży hulajnogi. Mundurowy rozpoznał mężczyznę na jednej z ulic Hajnówki. Tym samym udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet poza służbą.

W środę w godzinach wieczornych, na jednej z ulic w Hajnówce, policjant z Wydziału Kryminalnego hajnowskiej komendy zauważył mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi podejrzanego o kradzież hulajnogi. Do tego zdarzenia doszło w sobotę na terenie Hajnówki. Nieznany mężczyzna ukradł niezabezpieczony jednoślad stojący w rejonie jednego ze sklepów. Właściciel wycenił skradziony jednoślad na tysiąc złotych.

Policjant natychmiast postanowił zainterweniować i zatrzymać 71-latka. Powiadomił o całym zdarzeniu patrol policji, który już po chwili przyjechał na miejsce. Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto, funkcjonariuszom udało się odzyskać skradzioną hulajnogę, która już wkrótce trafi do prawowitego właściciela.

Po raz kolejny jeden z hajnowskich policjantów udowodnił, że policjantem jest się zawsze, nawet w czasie wolnym od służby.