Dzielnicowa na wolnym zatrzymała nietrzeźwego kierowcę
Dzielnicowa z Narewki znalazła się w odpowiednim miejscu i czasie. W dniu wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Jak się okazało 45-latek miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie oraz cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 3 lat więzienia. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Dzielnicowa z Narewki będąc "na wolnym" zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Uwagę policjantki przykuł kierowca Volkswagena, który na ulicy Lipowej w Hajnówce jechał całą szerokościa jezdni i zjeżdżał na przeciwległy pas. W pewnym momencie auto zjechało na sklepowy parking. Tam policjantka podeszła do samochodu i zabrała kierowcy kluczyki do Volkswagena uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Funkcjonariuszka od razu wyczuła zapach alkoholu od mężczyzny. Na miejsce wezwała policjantów będących w służbie. Jak się okazało 45-latek miał ponad półtora promila alkoholu w organizmie. W trakcie sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych bazach okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia do kierowania. W trakcie czynności policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny pojazdu, ponieważ Volkswagen nie posiadał aktualnych badań technicznych. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym pomimo cofniętych uprawnień zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.