Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych w Hajnówce

Data publikacji 20.11.2017

Hajnowscy policjanci aktywnie włączyli się w obchody przypadającego na dzień 19 listopada „Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych” organizując działania o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. Policjanci hajnowskiej drogówki, wspólnie z młodzieżą z Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce przeprowadzili akcję „Cytryna”, która miała na celu propagowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Hajnowscy policjanci włączyli się w obchody Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych organizując w ubiegły piątek  wspólnie z uczniami Zespołu Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi w Hajnówce akcję profilaktyczną „Cytryna”, której celem było propagowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci wspólnie z dziećmi i młodzieżą zatrzymywali auta. Podczas wspólnej kontroli szczególną uwagę zwracano na nadmierną prędkość, zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz przewożenie najmłodszych w fotelikach. Kierowcy, którzy łamali przepisy, byli pouczani przez Policję i otrzymywali czerwoną kartkę od uczniów, natomiast kierujący stosujący się do przepisów drogowych otrzymywali od uczniów pochwałę  i zieloną kartkę. Ponadto wszystkim kontrolowanym kierujacym policjancji wspólnie z młodzieżą wręczali ulotki profilaktyczne. Wyjątkowo w tym dniu ominęły ich punkty karne i mandaty. Akcja cieszyła się dużą życzliwością ze strony kierowców. Działania te miały na celu poprawę bezpieczeństwa korzystającym z dróg.

Oficer prasowy KPP w Hajnówce asp. szt. Irena Kuptel

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.hajnowka.policja.gov.pl

Powrót na górę strony