Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Dzień odblasków" na drogach powiatu hajnowskiego

Data publikacji 07.12.2017

Hajnowscy policjanci aktywnie włączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej bezpieczeństwo pieszych pod nazwą „Dzień Odblasków 2017”. Jej głównym celem jest zachęcenie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko po zapadnięciu zmroku i nie tylko poza obszarem zabudowanym.

Hajnowscy policjanci włączyli się w ogólnopolską akcję profilaktyczną „Dzień odblasków 2017”. Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili wczoraj na drogach powiatu hajnowskiego działania skierowane do pieszych i do kierowców. Celem przedsięwzięcia było zachęcanie jak największej liczby niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z elementów odblaskowych, nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale także w mieście. To dzięki nim pieszy jest znacznie lepiej widoczny na drodze i to one w wielu przypadkach ratują ludzkie zdrowie i życie. Należy pamiętać, że kierowca widzi pieszego ubranego w ciemny strój dopiero z odległości około 20 m. Jasna odzież sprawia, że ten dystans wzrasta, jednak zaledwie do około 50 m. Natomiast nawet mały, noszony prawidłowo element odblaskowy sprawia, że osobę taką widać już nawet ze 150 m. Ta duża dodatkowa odległość pozwala kierowcy na bezpieczne ominięcie pieszego lub wyhamowanie pojazdu i uniknięcie potrącenia. Dlatego tak ważne jest promowanie korzystania z odblasków i uświadamianie, jak są one ważne dla bezpieczeństwa każdego niechronionego uczestnika ruchu drogowego. W związku z tym hajnowscy policjanci podczas codziennej służby cyklicznie rozdają takie elementy pieszym. Tak też było i wczoraj. Idea przedsięwzięcia wywodzi się z Norwegii, gdzie „Dzień Odblasków” organizowany jest co roku. Na przestrzeni lat przedsięwzięcie zyskało wielkie uznanie i bardzo dużą popularność.

*wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji - www.hajnowka.policja.gov.pl

Powrót na górę strony