Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mundurowi zagrali dla Kacpra

Data publikacji 15.10.2018

Hajnowscy związkowcy zorganizowali I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce „Gramy dla Kacpra”. Mundurowi wsparli 9-letniego Kacpra z Hajnówki, który urodził się z niedosłuchem nerwowo-czuciowym obustronnym średniego stopnia. W rywalizacji wzięło udział aż osiem zespołów.

W sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce odbył się I Charytatywny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Hajnówce „Gramy dla Kacpra”. W turnieju wzięło udział aż osiem drużyn. Wśród nich byli m.in. policjanci z Hajnówki i Bielska Podlaskiego, funkcjonariusze straży granicznej, strażacy, strażnicy więzienni oraz strażnicy leśni. Wszystkie drużyny uczestniczące w turnieju dostały okolicznościowe puchary. Jednak jak sami zawodnicy podkreślili nie one były najważniejsze, a wparcie cierpiącego na głęboki niedosłuch Kacpra. Wspólny sukces przełożył się na pomoc finansową chłopcu.

Kacper ma 9 lat, urodził się z niedosłuchem nerwowo-czuciowym obustronnym średniego stopnia. Z czasem niedosłuch się pogłębił. Wizyty u lekarzy, rehabilitacja, zajęcia logopedyczne, aparat słuchowy, procesor mowy oraz inny sprzęt ułatwiający Kacprowi funkcjonowanie generuje jednak mnóstwo kosztów. A na to wszystko niezbędne są środki finansowe.

Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Hajnówce za okazałą pomoc dziękuje patronatom, którymi byli: Wojewoda Podlaski, Burmistrz Miasta Hajnówka, TVP 3 Białystok, TV Podlaskie, TVK Hajnówka, Nowiny Podlaskie oraz Radio Jard.

Powrót na górę strony