Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali 64-latka przed wychłodzeniem

Data publikacji 11.01.2019

Hajnowscy policjanci uratowali 64-latka, narażonego na wychłodzenie organizmu. Poruszający się na wózku inwalidzkim mężczyzna przebywał samotnie w nieogrzanym domu. Mundurowi rozpalili w piecu, zapewnili opał oraz podzielili się jedzeniem z potrzebującym.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, wczoraj w godzinach wieczornych, został powiadomiony o samotnie zamieszkującej osobie poruszającej się na wózku inwalidzkim, której może grozić wychłodzenie. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego. Po przyjechaniu na miejsce mundurowi odnaleźli wyziębionego i głodnego 64-latka. W mieszkaniu panowała niska temperatura, a piec kaflowy był wygaszony. Policjanci zebrali z posesji kawałki drewna i rozpalili w piecu. Niestety na miejscu nie było wystarczająco dużo opału, aby ogrzać przez dłuższy czas dom. Jeden z policjantów postanowił więc, że przywiezie swój opał.

Ponadto, mężczyzna oświadczył policjantom, że od rana nic nie jadł. Policjanci i na to nie pozostali obojętni. Drugi z funkcjonariuszy podarował 64-latkowi jedzenie. Mundurowi pełniący służbę w nocy jeszcze wielokrotnie odwiedzali mężczyznę upewniając się czy nie potrzepuje pomocy. Policjanci o zaistniałej sytuacji związanej z zagrożeniem życia poinformowali Centrum Zarządzania Kryzysowego w Hajnówce.

Funkcjonariusze apelują o reagowanie, gdy widzimy człowieka w potrzebie. Warto zajrzeć także do sąsiada, który mieszka samotnie i sprawdzić czy nie potrzebuje pomocy. Zgłaszajmy takie przypadki do ośrodków pomocy społecznej lub do Policji. Całodobowo czynna jest również infolinia Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego pod numerem telefonu 800 444 989.

Powrót na górę strony