Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpieczeństwie na drodze z młodymi piłkarzami

Data publikacji 10.10.2022

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży jest priorytetem hajnowskich policjantów. Funkcjonariusze systematycznie spotykają się z uczniami, aby porozmawiać o bezpiecznych zachowaniach na drodze. Tym razem mundurowi odwiedzili młodych piłkarzy trenujących na Stadionie Miejskim w Hajnówce.

Hajnowscy policjanci od początku września prowadzą spotkania z przedszkolakami i uczniami szkół podstawowych na terenie całego powiatu. Rozmawiają z dziećmi o zasadach, jakimi powinny się kierować, będąc uczestnikami ruchu drogowego. W piątek, na Stadionie Miejskim w Hajnówce, policjantki odwiedziły młodych piłkarzy. Zorganizowany przez Ośrodek Sportu i Rekreacji turniej "Bądź bezpieczny na drodze" był doskonałą okazją do przypomnienia sobie podstawowoych zasad bezpieczeństwa. Podczas pogadanki policjantki przypomniały zawodnikom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Mówiły, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię oraz jak poruszać się po drodze, gdy nie ma chodnika. Ważnym punktem zajęć były rozmowy na temat obowiązkowego wyposażenia roweru. Mundurowe podkreślały też, jak ważne dla bezpieczeństwa każdego pieszego i rowerzysty jest używanie elementów odblaskowych. Temat ten okazał się szczególnie istotny, ponieważ młodzi piłkarze treningi kończą wieczorową porą. Na koniec spotkania uczestnicy otrzymali odblaski i zobowiązali się do ich noszenia.

Warto podkreślić, że dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych to wspólne zadanie rodziców, nauczycieli oraz policjantów. Należy pamiętać, że to właśnie rodzice odgrywają najważniejszą rolę w edukacji i kształtowaniu zachowań małego uczestnika ruchu.

Rodzicu, opiekunie:

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład;
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących pojazdami;
  • ucz i przypominaj zasady prawidłowego poruszania się po drodze.

Kierowco:

  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami;
  • wysadzaj dziecko z samochodu od strony chodnika lub pobocza;
  • zachowaj ostrożność w pobliżu szkół i placówek oświatowych, a szczególnie przed przejściem dla pieszych.

Nauczycielu:

  • pokaż dzieciom bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego;
  • ucz dzieci świadomego i odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym.
Powrót na górę strony