Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany dzięki informacji przekazanej dzielnicowym

Data publikacji 17.03.2023

W ręce hajnowskich dzielnicowych wpadł nietrzeźwy kierowca. Kilka minut wcześniej dzielnicowi dostali informację, że kierujący toyotą mężczyzna prawdopodobnie jest pijany. 49-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Hajnowscy dzielnicowi otrzymali telefon z informacją, że jedną z ulic miasta jedzie prawdopodobnie nietrzeźwy kierowca. Chwilę później dzielnicowi zauważyli i zatrzymali do kontroli opisywany samochód. Za kierownicą toyoty siedział 49-letni mieszkaniec Hajnówki. Badanie alkomatem wykazało, że kierował on pojazdem mając blisko 3 promile alkoholu. Mężczyzna powiedział dzielnicowym, że alkohol spożywał poprzedniego dnia i sądził, że jest już trzeźwy. 49-latek stracił prawo jazdy. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Każdy, nawet anonimowo, dzwoniąc pod numerem telefonu 112 może powiadomić najbliższą jednostkę Policji o niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każde takie zgłoszenie.

Powrót na górę strony